WhatsApp Bilgileriniz Facebook İle Paylaşılacak, Peki Ya Mesajlar?


Sosyal medyanın dev ismi Facebook, bildiğiniz gibi iki yıl önce bir numaralı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı 19 milyar dolara satın almıştı. Güvenlik konusunda endişeleri gidermek adında mesajlara uçtan uca şifreleme özelliğini getiren WhatsApp, bugün Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikasında önemli değişikliklere gitti.
Buna göre WhatsApp artık kullanıcılarının bilgilerini ana şirket Facebook ile paylaşacak. Ama belirtmemiz gerekir ki Facebook bu bilgileri tabi ki yayınlamayacak. Zira planlanan ve istenen bu değil. Hesabınıza dair bazı bilgiler Facebook ile paylaşılacak ancak mesajlarınız, fotoğraflarınız ve hesap bilginiz dahil olmak üzere Facebook veya Facebook ailesi uygulamalarında başkalarının görmesi için paylaşılmayacak, yani aralarında gizli paylaşılacak (!) Ancak ek bir parantezde belirtmek gerekirki WhatsApp mesajlarınız hiçbir şekilde paylaşılamayacak zira zaten uçtan uca şifreleme ile korunuyorlar. Ek olarak bazı bilgilerin paylaşılması size daha iyi reklam sunulmasını da kolaylaştıracaktır.
maxresdefault-1

WhatsApp Kurumsal Pazara Giriyor

Bazı bilgilerin paylaşımının amacı daha koordine halinde çalışmanın olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Hizmet ve Gizlilik Politikasında ki yenilikle birlikte WhatsApp artık kurumsal pazara da açılıyor. Yeni değişiklikler ile birlikte işletmelerin sizinle veya sizin işletmelerle iletişim kurmanızın önü açılıyor. Örneğin sipariş, işlem, teslimat bildirimleri, ürün-servis güncellemeleri ve pazarlama gibi hizmetleri WhatsApp aracılığıyla almanız veya işletmeyseniz göndermenizin önü açılıyor.
Değişikliğe gidilen Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikası hakkında bilgi almak için buraya, yeni anlaşma için buraya tıklayabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.