WhatsApp Rakiplerini Sansürlüyor!


Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp, artık rakip platformları engellemeye başladı. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp bildiğiniz gibi ülkemizde ve dünyanın genelinde en popüler anlık mesajlaşma servisi konumunda.
Resmi açıklama olmamasına karşın WhatsApp’da Telegram içerikli bağlantılar engelleniyor ve tıklama, kopyalama gibi işlemlerin hiçbiri yapılamıyor. Bazı kullanıcılar bu durumun sadece Telegram içerikli olmadığını Line içinde aynı sorunun yaşandığını söylemekte. Ayrıca Telegram yetkilileri tarafından da engellenmenin yapıldığı belirtiliyor.
gsmarena_002
Daha önceleri hatırlarsanız Facebook, diğer rakip firmaları bloklamıştı. Örneğin Tsu.co adlı potansiyel rakibini kendi içerisinde engellemiş ve bağlantılarını egale etmişti. WhatsApp’da Facebook çatısının altında olduğundan bunun yaşanmasına pek şaşırmadık.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir