YouTube Yine Erişime Kapatılabilir


Ülkemizde adı sık sık kapatma ve engellenme ile anılan YouTube, yine kapatılmanın eşiğinde. YouTube üstünden Hz.Muhammed’i hedef alan videolar ve karikatürler yayınlanması engellenmeyi yeniden gündeme getirdi.
Eğer YouTube bu videolar ve yayınları kaldırırsa bir engellenme söz konusu olmayacak ama eğer içerikler kaldırılmazsa yüksek ihtimal YouTube erişime kapatılabilir. BTK başkanvekili Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Hz. Peygamber’e hakaret eden videolara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararınca Türkiye’den erişim engeli uygulandı dedi. Açıklamanın devamında sayın Sayan: Internetin serbest ortamının, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek için kullanılması kabul edilemez. Derhal önlem alınmalı. Peygamberimize hakaret özgürlük demek değildir. Karikatürler apaçık bir tahriktir. Ramazan ayında bunun yayınlanması düşündürücü.dedi.
Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğinin aldığı karar itibari ile YouTube’de 12 video Türkiye’de erişime kapatıldı. Eğer YouTube bu kararı yok saymış olsaydı YouTube tümüyle erişime kapatılacaktı. Bakalım önümüzdeki saatler ve günler bize ne gösterecek. Paylaşımların artması durumunda ne gibi kararlar alınacak hep birlikte göreceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir