Yeni Tesla Roadster Zuhur Etti, 0'dan 100'e 1.9 Saniye!


T E S L A L A N D I N

Tesla, bugün elektirkli otonom tıları Semi’yi beklenildiği gibi bizlere tanıttı. Bir önceki haberimizde Semi tırın tüm bilinenlerini sizlere aktardık. Fakat lansmanda bir de sürpriz yaşandı. Tesla Roadster’ın ikinci nesli tanıtıldı. Yeni nesil Roadster 2, her şeyiyle kendisine hayran bırakacak cinsten bir araç diyebiliriz.
”Dünyanın en hızlı üretim otomobili” olarak adlandırılan yeni Roadster, 0’dan 100’e sadece 1.9 saniyede ulaşıyor. Elektrikli araçların geldiği bu nokta gerçekten inanılmaz. Elon Musk, yeni Roadster’ın maksimum hızını söylemekten kaçınsa da aracın 400 Km/s hızı gerçeceğini söyledi. Hali hazırda dünya rekorunun 457 Km/s ile Koenigsegg Agera RS’de olduğunu da belirtelim.

Yeni Roadster’ı harika kılan bir diğer şey ise yüksek menzili. 200kW pil ile doldurulan araç tek şarj ile 990 kilometre yol katedebiliyor. Yani tek şarj ile San Francisco ile Los Angeles’a gidebilirsiniz. Üç elektrik motorundan toplamda 10.000Nm tork üretebilen otomobil 2020 yılında üretim bandına girecek.
Yenii Tesla Roadster’ı hemen şimdi de alabilirsiniz. Aracın taban modelinin fiyatı 200.000 Dolar. Eğer taban modele rezervasyon yaparsanız 50.000 Dolar daha ödeyeceksiniz. Ayrıca Founders Edition model de var ve onun da fiyatı 250.000 Dolar.
Aşağıdaki videoyu izleyin ve aracın kalkış hızını mutlaka görün…

#Kaynak; The Verge Tesla Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kağıtta 990 km pratikte 800 bile olsa ortalama ekonobik bir benzinli mesafesi kadar yol alıyor. Böyle devam ederse elektriklilere insanlar kendi istekleriyle geçecekler.