10 Çekirdekli MediaTek Helio X30 Sızdırıldı!


Ünlü mobil yoga üreticisi MediaTek, Helio olarak adlandırdığı yeni işlemci serisi ile başarılı sonuçlar elde etmişti. Bazı büyük telefon üreticilerinde kullanılmaya başlanan MediaTek işlemciler de bu başarıyı tesciller nitelikte.
Kısa süre önce MediaTek Helio X30‘un sızdırıldığı iddia edildi. 10 çekirdekli olacak olan yonganın çekirdek tasarımı Helio X20 ile benzer yapıda ancak farklılık çekirdek sayısında. Gelen bilgilere göre yongada, 4 adet 2.5GHz hızında çalışan Cortex A72, 2 adet 2GHz hızında çalışan Cortex A72, 2 adet 1.5GHz hızında çalışan Cortex A53 ve son olarak 2 adet 1GHz hızında çalışan Cortex A35 çekirdekleri yer alıyor.

Helio X30 ayrıca bellek tarafında LPDDR4 belleklere de destek sağlayacak. Grafik tarafında ise Mali T880 GPU’sunun yer almasını ön görüyoruz. Son derece güçlü olacak yongayı en erken 2016 yılının Ağustos ayında görmemiz bekleniyor. Gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz. (Sizde bizleri YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz 🙂 )


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir