Crytek Türkiye'de CRYENGINE Academy Programını Başlatıyor


Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi‘nin  ortak çalışması sonucu ülkemizde CRYENGINE Academy eğitim programını başlatacaklarını duyurdu. Bu sayede Türk oyun geliştiricileri ve konuya ilgi duyan beyinlerin yolu bir nevi açılmış olacak.
C++ yazılım dilini bilen tüm  Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine programın kapıları ardına kadar açık olacak. Derse katılan öğrencilerin profesyonel geliştiricilerin bilmesi gereken bilgileri öğrenecekler. Ayrıca CRYENGINE teknolojisi üzerinden öğrencilere somut projeler görme şansı,  3D obje, animasyon, Flow Graph, yapay zeka kullanımı, konumsal ses kullanımı gibi pek çok eğitim verilecek.
cr
Sanal Gerçekli (VR) de eğitim kapsamında bulunacak. Gelecekte ki dünyaya damgasını vuracak VR teknolojilerin bilinmesi ülkemiz açısından önemli. Eğitimde CRYENGINE’in VR için hazırlanan teknolojileri ve kullanımı verilecek ve nasıl oyun geliştirildiği gösterilecek. Hatta Crytek’in size haberini yaptığımız Robinson: The Journey adında VR oyunu da mevcut.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bahçeşehir Üniversitesi’nin ne kadar büyük bir eğitim yeri olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz gerçekten. Bahçeşehir öğrencileri için çok güzel bir fırsat.