Elon Musk ve Mark Zuckerberg'in Yapay Zeka Tartışması; "Bilgin Yetersiz" | Dijitaller

Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in Yapay Zeka Tartışması; ”Bilgin Yetersiz”


Musk VS Zuckerberg

Yapay zeka son bir kaç yılın en önemli ilerlemelerinden biri konumunda. Teknoloji dünyası ise yapay zeka (AI) konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazıları yapay zekanın insanlık için büyük bir tehlike olduğunu belirtirken bir kısım ise bundan son derece umutlu.

Son olarak konu üzerinde Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in tartışması yaşandı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk, yaptığı bir konuşmada yapay zekayı insanlık için temel bir tehdit olarak gördüğünü ve eyaletlerin gerekli yasal düzenlemeleri yapmaları gerektiğini vurgulayarak söylemişti.

Ancak bu ifadeler Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’i oldukça kızdırmış gibi görünüyor. Zuckerberg, Facebook üzerinden bir canlı yayınında kendisine konuyla alakalı yöneltilen bir soruda Musk’ın o konuşmasını izlediğini belirtti ve gelecek teknolojiler hakkında korku tacirliği yapanlardan bıktığını belirtti.

Zuckerberg canlı yayına şu sözleriyle devam etti; “Bu konuyla ilgili görüşlerim gayet net. İyimserim. Ve kıyamet senaryosu uyduranları anlamıyorum. Gerçekten olumsuz ve bazı yönlerden oldukça sorumsuz buluyorum.” 

Zuckerber, konuşmasının devamında ise yapay zeka ile otomobil kazalarının engellenebileceği ve gelecekte hayat kurtarabileceğini aktardı.

Son olarak Elon Musk ise Zuckerberg’in bu açıklamalarına doğrudan bir cevap yazdı; “Mark ile bu konu hakkında daha önce konuşmuştum. Bu konuya olan hakimiyeti oldukça kısıtlı”

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in Yapay Zeka Tartışması; ”Bilgin Yetersiz”

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz