Facebook'dan Yeni Özellikler


Sosyal medyanın en büyüğü olan Facebook, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için geliştirilmeye ve yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Facebook şimdi ise bir dijital asistan ve video oynatıcısına ek özellikler eklemeyi düşünüyor.
İlk olarak dijital asistandan bahsedersek servisin diğer dijital asistanlara (Google Now, Cortana, SIRI) rakip olması hedefleniyor. Moneypenny(Evet, James Bond’u anımsattı) adını taşıyacak olan asistan diğer asistanlardan bir bölümde ayrılıyor. Zira Moneypenny’e sorduğunuz sorular diğer kullanıcıların deneyimlerinden çıkarılan sonuçlar doğrultusunda cevaplanacak. Tabi şimdilik yeterli düzeyde bir bilgi bulunmuyor.
screen-shot-2015-07-15-at-14-40-49 (483 x 358)
Video oynatıcısına gelecek ek özellik ise YouTube kullanıcılarının uzun süredir bildiği bir özellik olan ‘‘Daha Sonra İzle” butonu. Özellik şimdilik test aşamasında dolayısıyla kullanıcılar bu özelliği şimdilik kullanamıyor. Özellikle baktığımızda bu özellik Facebook’da video izlenme oranlarının artmasına katkı yapacağını söyleyebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir