Huawei, iPhone Kuyruğundakilere PowerBank Dağıttı!


Mantıksız, ama güzel reklam


Bildiğiniz gibi Apple, geçtiğimiz günlerde yeni iPhone modellerini tanıttı. Bizler de sizlere bunların detaylarını olabildiğince aktarmaya çalışmıştık. Her neyse, yeni iPhone’lar demek Apple Store’larda oluşan kuyruklar demek, artık bu bir gerçek haline geldi. Huawei ise bu olayı kendi lehine çevirmek için ilginç bir hamle yaptı.

Singapur’da Apple Store önünde iPhone satın almak için kuyruğa giren müşterilere Huawei t-shitlü birkaç kişinin ücretsiz powerbank dağıttı ortaya çıktı. Dağıtılan powerbank kutularının üzerinde “İşte bir powerbank. Buna ihtiyacın olacak. Huawei’nin izniyle.” cümlesi dikkat çekmekte. Ayrıca 10.000mAh kapasiteli cihazın 59 Dolar fiyatla satıldığını belirtelim.

Birkaç kaynağı da kontrol ettikten sonra Huawei’nin bu hamlesi yüzünden kimsenin kuyruğu terk etmediğini gördüm ancak bu güzel bir reklam kampanyası.

En nihayetinde Apple müşterileri ücretsiz bir powerbank kazanmış oldu ve Huawei, kendi müşterilerinin parasıyla Apple müşterilerine hediye dağıttı. Huawei sahipleri ise hiçbir şey kazanmadı…

Amsterdam – ”Kuyruk pil ömründen uzun sürdüyse … Burada şarj et.”

Açıkçası Huawei ve daha pek çok Android üreticisinin Apple’ı bu şekilde taşlamasını mantıklı bulmuyorum. Zira neredeyse hiçbiri 5 senelik amiral gemilerine güncelleme vermiyor. Performans anlamında iPhone ile aynı dönemde çıkan rakipler ise geride kalıyor… Mantık önem verdiğim bir şey.

Son olarak, Huawei, Apple Event sonrasında ”Bize yılın gerçek kahramanı olmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz.” açıklamasında bulunarak 16 Ekim’de tanıtılacak Mate 20 serisini işaret etmişti. Oldukça başarılı Mate 10 ve P20 serisinden sonra Mate 20 ailesi açıkçası bende büyük bir beklenti yaratıyor, bekleyip göreceğiz.

#Kaynak; PhoneArenaGizmoChina

😀

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir