Google Allo Artık Masaüstünde


Kimse kullanmıyor ama olsundu.
Google’ın mesajlaşma platformu Allo, artık önemli bir eksiğini de gideriyor. Platformun tüm rakipleri yani Messenger, WhatsApp, Discord ve Skype’ın masaüstü sürümleri ve web sürümleri bulunuyor. Fakat Google Allo’nun böyle bir yeteneği yok -şimdiye kadar.
Goolge’ın yeni güncellemesi ile birlikte Android’de çalışan Allo’ya ”Web için Allo” seçeneği eklendi ve bu sayede ilgili web sitesinde oturum açma sağlandı. Chrome tarayıcıdan g.co/alloforweb bu sayfayı sonrasında Android telefonunuzdaki Allo uygulamasının Menü > Web için Allo > QR Kodunu Tara seçeneğine dokunarak web sitesinde kodu taramanız yeterli olacak.
Web için Allo şimdilik sadece Google Chrome tarayıcısında ve Android telefonlarda çalışıyor. Google’ın yaptığı tarayıcı sınırlandırması kötü bir tercih olmuş doğrusu, ayrıca sadece Android telefonlardaki uygulamanın bunu desteklemesi de kötü. Ama her neyse, aranızda Allo kullanan varsa bunu artık masaüstünden de yapabileceksiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir