Google Chrome 2 Milyar İndirmeye Ulaştı


Mobil ve masaüstü tarayıcılar arasında pazar payı bakımından lider olan Google Chrome kendini geliştirmeye devam ediyor. 2008 yılında piyasaya adım atmasıyla beraber kullanıcılarına basit bir arayüzde akıcı ve hızlı bir kullanım imkanı sunan Chrome, aynı zamanda büyük eklenti desteği sayesinde de kendisini ciddi anlamda öne çıkarıyor.
Sayıları hatırı sayılır seviyedeki kullanıcıların Chrome için ”RAM canavarı” benzetmesi olsa da Chrome Geliştirici Zirvesi’nde mühendislik departman yetkililerinden Darin Fisher, Google Chrome’un 2 milyar indirme  sayısını aştığını açıkladı. Ancak eklemeliyiz ki bu rakam indirme sayısı, aktif kullanıcı sayısı değil.
Öte yandan kullanıcılar Google’dan tarayıcıya entegre olarak reklam engelleme ve VPN gibi özelliklerin getirmesini bekliyor. Şahsen VPN için olumlu düşünsem de reklam engelleyici pek olası görünmüyor zira Google, gelirlerinin ciddi kısmını reklamlardan elde ediyor. Herhalde kendi ayağına sıkmak istemez.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.