Instagram'a Çoklu Fotoğraf Desteği Geldi


Instagram’ı kullananlar bilir bazen insanlar 5-8 fotoğraf atmak istediğinde akışınızı katledebiliyorlar. Bu durumun Instagram da farkındaydı ve buna bir çözüm getireceği konuşulanlar arasındaydı ve artık çözüm bizlerle.

Instagram, tek bir gönderide birden fazla fotoğraf ve video yayınlamanıza izin veren yeni bir paylaşım biçimi sunuyor. Bu zamana kadar tek bir gönderide toplu fotoğraf veya video atmanıza izin vermeyen sistem bir nevi albüm mantığında. Tek bir gönderide en fazla 10 adet ile sınırlı olmak üzere fotoğraf  ve videolarınızı paylaşabiliyorsunuz. İnsanlar da sağa sola kaydırarak fotoğraflarınız arasında gezebiliyor.
Akışınıza yüklenirken, birden fazla fotoğraf ve video seçmek için yeni bir simge görüyoruz artık.  Her şeye bir filtre uygulamak veya teker teker düzenlemek için dokunup basılı tutabilirsiniz. Bu tür paylaşımların tek bir başlığı var ve şimdilik yalnızca kareler halinde. Profilinizde, yayınınızın ilk fotoğrafının veya videonun küçük bir simgesi olduğunu görüyoruz; bu, daha fazlasını görebileceğiniz anlamına geliyor. Böylece de birden çok fotoğraf olduğunu anlayabiliyor kullanıcılar.


Instagram, yeni fotoğraf ve video paylaşımı özelliğinin iPhone uygulamasının 10.9 sürümünde mevcut. Ayrıca yukarıda gördüğünüz gibi web sürümünde de çalışmakta. Şimdi ise gözlerimiz resmi iPad uygulamasına çevrildi…


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.