Oracle, NetSuite’i 9.3 Milyar Dolara Satın Alıyor!


Kendisini Java ile tanıdığımız yazılım devi Oracle; Veritabanı, sunucu,  iş uygulamaları ve daha bir çok kurumsal çözümleri ile kitlesine hitap ediyor. Microsoft’un ardından en gelen en büyük yazılım devi olan Oracle, 145 ülkede 380.000’den fazla müşteriye hizmet sağlıyor.
oracle2
Bulut tabanlı ERP yazılımlarında dünyada öncü firmalardan olan NetSuite, ERP/Finansallar, CRM ve e-ticare alanında sunduğu çözümlerle 30 bini aşkın firmaya hizmet sunuyor. Bu bağlamda bulut kanadındaki öncülüğü sayesinde NetSuite, Oracle’ı tamamlayacak gibi. NetSuite hali hazırda Zach Nelson tarafından yönetiliyor, ilginç kısmı ise önemli ismin eski bir Oracle çalışanı olması.
Eğer satın alım gerçekleşir ve Oracle dev firmayı bünyesine katarsa 9.3 Milyar dolar ödeyecek. Bu değer firma tarihindeki en büyük satın alımlardan bir tanesi. Gelişmeleri sizin için takip etmeye devam edeceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir