Turkcell; Türk Telekom Yeni Abone Kazanmamızı Bilerek Yavaşlatıyor!


Turkcell kanadından yapılan açıklamaya göre ülke internet altyapısının tekeli ve abone tarafındaki en büyük paya sahip olan Türk Telekom’un yasal boşluklardan bilerek yararlanarak diğer internet sağlayıcılardan hizmet almak isteyen müşterilere çeşitli zorluklar yaşattığı belirtiliyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran, DSL abone işlemlerindeki yasal boşlukları Türk Telekom’un kendi çıkarlarına göre kullandığını iddia ediyor.
Uzunca bir süredir Türk Telekom’un bu agresif tutumunun devam ettiğini ancak son bir yılda çok daha saldırgan olduğunu belirten Turkcell, geçen yıl başvuruların %70’ini aktivasyona kavuştururken bu yıl %50 seviyelerine gerilediklerini belirtiyor. Bunun yanında Türk Telekom’un bazı durumlarda Portları kendine tahsis ettiğini, geçiş yapmak isteyen kullanıcıları zorluklar çıkartarak yıldırmaya çalıştığını belirten Turkcell, hazırladığı raporunda böyle sorunlar yaşayan müşterilerine teker teker ulaştıklarını göstermekte.
turkcell-vodafone-1200x762_c
Tüm bunların yanında Turkcell,  yaşanan gecikmeler ve başvurunun reddi gibi durumlardan dolayu küçük ama sayı olarak fazla cezalar ödediğini belirtirken son 3 ayda bu gibi nedenlerden dolayı 30 Bin yeni müşteriyi kaybettiklerini söylüyor. 30 bin aboneden aylık yaklaşık 1.5 Milyon TL gibi bir gelir alabilecekken bunun TT yüzünden alınamadığı dile getiriliyor. Ayrıca internet başvurusu yapan kişilere Türk Telekom’un ”Boş Port yok” dediğini iddia eden firma, daha sonra bu başvuranların hızlı bir şekilde Türk Telekom abonesi yapıldığı ve TT’nin kendine uygunsuz tahsil ettiği portları kullandığını öne sürüyor. Bu süreç ile toplanan verileri kapsamlı bir rapor haline getiren Turkcell, BTK’ya başvurmuş durumda. Şimdi sonçlar bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir