Essential, Hiçbir Şey Satmadan 1.2 Milyar Dolar Değere Ulaştı | Dijitaller

Essential, Hiçbir Şey Satmadan 1.2 Milyar Dolar Değere Ulaştı


Güzel başarı, tebrikler.

Android’in kurucu ve ruhani lideri(!) Andy Rubin tarafından kurulan Essential şirketi değerini yükseltmeye devam ediyor. Firma, henüz hiçbir şey satmadan yatırımlar eşliğinde emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Söylentilere göre ise firmanın Essential Phone modeli de bu hafta sipariş verenlere gönderilmeye başlanacak.

Fakat bundan emin olamıyoruz zira Mayıs ayında tanıtılan bir telefon ve henüz hiç kimsenin eline ulaşmış değil. İnsanlar telefonun gerçekliğinden bile tereddüt etmişti sonradan Andy Rubin üretim bandından bir video ile bu şüpheleri ortadan kaldırmıştı. Bu süreç zarfında ayrıca firmanın önemli 3 yöneticisi de görevlerinden ayrılarak firmaya kan kaybettirmişti.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Essential, yatırım almaya devam ediyor. Son olarak Foxconn’un FIH Mobile şirketi, firmaya 3 Milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Bu yatırımın Essential’ın pazar değerinin %0.25’ine denk geldiği belirtiliyor. Hesaplamaları yapınca da Essential’ın 1.2 Milyar değere ulaştığı ortaya çıkıyor.

Essential Phone oldukça yenilikçi bir telefon ve tamamıyla çerçevesiz tasarımıyla da büyüleyici görünüyor. Fakat sadece iyi telefona sahip olmak yetmiyor. Bunu satmak ve kar elde etmek lazım ve ”kar” kısmı işin en zoru. Zira akıllı telefon pazarından kar elde edebilen sadece Apple ve Samsung var. Diğer firmalar zaman zaman kar etse de eksiyi gördükleri süreç miktarı daha fazla.

#Kaynak; Phonearea

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Essential, Hiçbir Şey Satmadan 1.2 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz