Life; Bol Yıldızlı Bilim Kurgu Filmi


Bilim kurgu sevenleri son dönemde oldukça başarılı yapımları görme şansı yakalamış durumda. Geçtiğimiz dönemlerde Interstellar (Yıldızlararası), Gravity (Yerçekimi) ve Martian (Marslı) gibi başyapıtlar harika işlere imza atmıştı. Hollywood’da bu başarıyı görmüş olmalı ki bilim kurgu filmlerine son dönemlerde ağırlık vermiş durumda.
Kasım ayında Arrival ve Aralık ayında ise Passenger filmlerini sabırsızlıkla beklerken baş rollerinde Ryan Reynolds ve Jake Gyllenhaal’ın olduğu ”Life” filminden de ilk fragman geldi.

Kendisini son yıllarda Nightcrawler,  Southpaw, Demolition gibi harika filmlerle gördüğümüz Jake Gyllenhaal, Deadpool ile adından oldukça fazla söz ettiren Ryan Reynolds, Life’ın baş rollerini paylaşıyor olacak. Bir not olarak belirtmek gerekir ki Amy Adams ve Jake Gyllenhaal’ın 9 Aralık’ta çıkacak Nocturnal Animals filmini de kesinlikle kaçırmayın derim.

27 Mayıs 2017 tarihinde çıkacak olan Life’a dönecek olursak film, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda  görev yapan altı kişilik bir ekibin yaşadıklarını konu alıyor. Ekip, Mars’ta varolan ve hiçte dost canlısı olmayan bir yaşam formunu keşfeder. (Ne zaman dost oldular ki) Düşündüklerinden daha zeki olan  yaşam formu istenmeyen sonuçlara neden olacak. Ana hatlarıyla bu konuda şekillenecek olan Life, bizlere keyif dolu dakikalar yaşatmayı hedefliyor.
Paul Wernick ve Rhett Reese’in kaleme  aldığı Life’ın yönetmenlik koltuğunda ise Daniel Espinosa oturuyor. Life’ın oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson, Olga Dihovichnaya, Ariyon Bakare ve Hiroyuki Sanada yer alıyor. Aşağıdan fragmanı izleyebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir