Samsung Galaxy E5 için Andorid 5.1.1 Lollipop Türkiye'de


Samsung’un orta segment telefonu olan Galaxy E5, Türkiye için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesine kavuştu. Ağustos ayından beri dağıtılmakta olan güncelleme ülkemize yine bir kaç ay sonra geldi. Android sektöründe artık bu güncelleme olayının çözülmesi gerekiyor.
20150804_094751 (1328 x 747)
700MB civarlarında olan güncelleme ile batarya tüketimi iyileştirilmiş ve farklı animasyon efektleri eklenmiş. Bunun yanında TouchWiz arayüzü de elden geçirilmiş. Lollipop sürümlerinde yaşan RAM sorunu da bu güncelleme ile giderilmiş. Güvenlik tarafında ise gelen güncelleme ile Stagefright açığı giderilmiş durumda.
Güncellemeyi telefonunuza indirebilmek için cihazınızın Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Güncelleme sekmesi altından yapabilirsiniz. Uyarmakta fayda var güncellemenin boyutu yüksek olduğundan mobil verinizi kullanarak güncelleme yapmanızı önermiyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

16 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Üst seviyedeki oyunlarda kasma yaşamanız doğal zira telefonda bulunan Snapdragon 410 işlemci ve Adreno 306 GPU’su pekte güçlü değil. Yani Mortal Kombat X ve NFS no limits gibi oyunlarda kasma yaşamanız normal.

 1. Yalnız benim telefonumda güncelleme olmuyor. Modeli sm e500h, sonu HQ olanlarınki güncellenebiliyormuş. Ben nasıl güncellerim yardımcı olur musunuz acaba ?

  1. Güncellemeyi birde Kies ile deneyin. Eğer olmaz ise biraz daha beklemelisiniz.
   Pek önermesem de farklı ülkelerde aynı model için yayınlanan güncellemeyi indirip telefonunuza kurabilirsiniz.

 2. Şu an 4.4.4 de mkrtal kombat tı nfs no limit ve mist wanted ı rahat kaldırıyo 5.1.1 de bi yavaşlama görülebilurmi bi tek fifa 16 yüklenmiyo onun dışında kasan oyun gırmedin

  1. Kullanıcı yorumlarına baktığımda oyunlarda bir yavaşlama yaşayan yok.

  1. OTA üzerinden gelmediyse Samsung Kies uygulaması ile deneyin birde.

  2. Şu Linkten http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/index.html ”Kies3” yazanı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Ardından telefonu bilgisayara bağlayın ve Kies uygulamasını çalıştırın. Yeni bir güncelleme mevcutsa program size zaten uyarıda bulunacak.
   Not: Kies telefonu algılamazsa veya “USB debugging” diye bir hata ile karşılaşırsanız cihazınızdan “Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri>USB hata ayıklama” özelliğini aktif edin.
   Not 2: Geliştirici Seçenekleri gibi bir ayar bulamazsanız yine Ayarlardan Hakkında kısmına gelin ve Yazılım Bilgisi’ne girin. Derleme (Build) Numarası yazan yere 7 defa art arda dokunun.

 3. Abi benim telefonumda şu hatayi veriyor
  “Cihazinizdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi” bu ne anlama geliyor

 4. yetkisiz yolla değiştirildi diyor kiesdede denedim güncelleme gözüküyor smarttada aynı şekilde fakat güncelle butonu çıkmıyor root hiç atmadım model e500h ne yapabiliriim?

  1. Durumu Samsung’a bildirin, en garanti yol o.