Xiaomi, Saf Android'li Yeni Akıllı Telefon Serisini Duyurdu!


Yükselen yıldız

Çin’in yükselen devi Xiaomi, artık global anlamda da başarının kapısını aralamaya çalışıyor. Ülkemizde de online satışlarda önemli derecede başarı yakalayan firma hakkında bir süredir saf Android’li telefonlar üzerinde çalıştığına dair söylentiler yayılmaya başlamıştı ve bunlar resmen doğrulandı.
Xiaomi, 5 Eylül‘de tamamen yeni bir akıllı telefon serisi duyurusu gerçekleştirecek. Firmadan çok kısıtlı bir bilgi gelirken aynı zamanda ”amiral gemisi sınıfı çift kamera” vurgusu da oldukça dikkat çekiyor. Dolayısıyla zaten sızıntılardan adı geçen Xiaomi Mi 5X’in saf Android’li versiyonunun geleceğine inanılıyor. Bildiğiniz gibi Mi 5X, Mi 6 ile aynı kamera donanımına sahip.


Xiaomi tarafından bir Tweet ile duyurusu gerçekleştirilen yeni seri bir tarafa paylaşılan videoda dişli, saat, davul ve bisiklet ifadelerinin Google logosunun renkleriyle aynı oluşu bizleri Xiaomi ile Google’ın Android One için anlaşmış olabileceğine götürüyor.
Şimdilik çok fazla detay yok ancak Xiaomi’den Android One telefon gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Bazı sızıntı kaynaklarına göre ise Xiaomi Mi A1 adında yeni bir çerçevesiz ekranlı, Mi 5X’in yükseltilmiş halinin tanıtılabileceğini işaret ediyor.
Her neyse, zaten 5 Eylül’e pek bir şey kalmadı. Yakında detaylar elinize ulaşmış olacak.
#Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir